Dodano dnia 07.09.2018, 15:30
Inicjatywa Skawickich Geografów

Małżeństwo ze Skawicy postanowiło pochylić się nad swojsko brzmiącymi, ale i często tajemniczymi nazwami geograficznymi spod Babiej Góry. Karolina Listwan-Franczak i Paweł Franczak, czyli skawiccy Geografowie, realizują plan mający na celu integrację lokalnej społeczności Babiogórców połączoną z promocją lokalnej tradycji i historii.

Projekt trwający od 1 lipca 2018 r. pozwoli na rozwój relacji między mieszkańcami Skawicy i Zawoi, polegający na wspólnym wspominaniu historii oraz odtwarzaniu i zachowywaniu dawnych nazw lokalnych. To odkrywanie na nowo Zawoi i Skawicy będzie jednak możliwe tylko dzięki współpracy mieszkańców obu miejscowości, którzy w swojej pamięci zachowują pochodzenie dawnych nazw geograficznych i chcieliby wspólnie z autorami projektu zacząć wspaniałą przygodę polegającą na odkrywaniu związanych z nimi tajemnic.

Projekt „Przeszłość w Lokalnych Nazwach Geograficznych”, a także związany z nim profil społecznościowy to dodatkowo dobry sposób na przekazywanie ciekawych zagadnień dzieciom, młodzieży, a także turystom przybywającym pod Babią Górę. Finalnym celem projektu jest wykonanie mapy turystyczno-nazewniczej gminy Zawoja. Umieszczone na niej zostaną m.in. zarówno nazwy dużych jednostek przestrzennych jak i nazwy szczytów górskich, przysiółków, osiedli, a także nazwy pól, czy części lasów.

A może i tutaj znajdzie się ktoś, kto stanie się częścią drużyny Skawickich Geografów i podzieli się z nią choćby najmniejszą ciekawostką związaną z lokalnymi nazwami? Czekają oni na kontakt pod adresem: skawiccygeografowie@gmail.com. Już teraz warto jednak zajrzeć na Facebooka: „Przeszłość w Lokalnych Nazwach Geograficznych”.


Info. Zawoja.pl
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image