Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 16.09.2015, 13:05
Już w ten weekend BABIOGÓRSKA JESIEŃ

Babiogórska Jesień co roku przypomina o pasterskiej przeszłości regionu. Dlatego impreza odbywa się u schyłku sezonu wypasowego, a jedna z atrakcji jest zejście bacy z hali. Wszystkiemu towarzyszą występy zespołów folklorystycznych i kolorowe stroje.

Głównym zaś punktem Babiogórskiej Jesieni jest wspomniane już wcześniej widowisko powitania jesiennego REDYKU – powrót pasterzy z owcami do wsi i podział stada.

Tegoroczna edycja zadedykowana jest ś.p. Urszuli Janickiej-Krzywdzie, która współtworzyła Babiogórską Jesień.

- Mimo, że nie ma jej już z nami głęboko wierzymy, że jej duch będzie nam w tych dniach w sposób szczególny towarzyszył. Zapraszamy Państwa na konferencje naukową dotyczącą kultury pasterskiej, której pomysłodawczynią jest Urszula Janicka-Krzywda. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa fotografii jej poświęcona. W sobotę zaś zespół JUZYNA wykona na scenie program dedykowany pamięci Pani Urszuli - można przeczytać na oficjalnej stronie Babiogórskiej Jesieni.


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image