Dodano dnia 10.03.2018, 11:35
Monitoring w Zawoi

Zawoja to miejscowość turystyczna, dlatego celem samorządowców jest poprawa bezpieczeństwa na terenie Gminy. Zamontowany w listopadzie 2017 roku monitoring ma w tym pomóc. Całkowity koszt inwestycji wyniósł około 36 tys. zł.

Pod koniec minionego roku na całym obszarze Gminy Zawoja zamontowano 10 kamer, które codziennie monitorują place, parkingi i drogi w celu zwiększenia bezpieczeństwa zarówno mieszkańców, jak i turystów.

Zostały zainstalowane głównie na słupach energetycznych, w takich miejscach jak: plac zabaw w Zawoi Widły, parking przy pomniku w Zawoi Widły, rondo w Zawoi Widły, nowa szkoła w Zawoi Centrum (pasy dla pieszych), plac rekreacyjny w Zawoi Centrum (dwie kamery), restauracja Zawojanka w Zawoi Centrum, „stary budynek UG Zawoja”, parking w Skawicy Centrum (przed kościołem) i parking pod szkołą w Skawicy Centrum.

Obraz z kamer jest bezpośrednio przekazywany do Komendy Policji w Makowie Podhalańskim, gdzie będzie, gdzie analizują go funkcjonariusze policji.


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image