Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 27.11.2023, 09:15
Pożar budynku drewnianego w Grzechyni.
26 listopada 2023 r. około godziny 21:00 dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej otrzymał formatkę z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, informującą o pożarze budynku drewnianego w miejscowości Grzechynia.Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano cały stan osobowy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej oraz Ochotnicze Straże Pożarne: OSP Zawoja Przysłop, OSP Grzechynia, OSP Zawoja Centrum, OSP Zawoja Dolna, OSP Stryszawa, OSP Skawica Centrum oraz ciężkie samochody z zapasem wody z OSP Maków Podhalański i OSP Białka.

Po przybyciu na miejsce pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej strażacy zastali pożar rozwinięty budynku mieszkalnego drewnianego, ogień wyszedł na zewnątrz i objął cały budynek. Mieszkańcy przed przybyciem JOP opuścili budynek. Brak osób poszkodowanych. Zagrożony był sąsiedni budynek drewniany.

Działania pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca prowadzonych działań ratowniczych. Następnie strażacy skoncentrowali się na gaszeniu ognia, używając trzech prądów wody skierowanych bezpośrednio na płonący budynek. W trakcie działań ewakuowano trzy psy. Strażacy używali sprzętu ochrony dróg oddechowych z powodu intensywnego zadymienia. Po opanowaniu ognia strażacy, rozpoczęli rozbieranie elementów konstrukcyjnych budynku, w tym dachu i drewnianych ścian działowych. Z poddasza usunięto i przelano wodą znaczną ilość palącego się siana.

Na miejscu panowały trudne warunki atmosferyczne, jezdnia była bardzo śliska.

Działania gaśnicze będą trwały około 5 godzin i w ich przeprowadzeniu brało udział 13 samochodów pożarniczych oraz 69 strażaków.Info: KPPSP w Suchej Beskidzkiej.
Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj (kliknij w logo):
malopolskainfo24.pl

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image