Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 26.01.2024, 11:09
Pożar zakładu stolarskiego w Zawoi.
Przyczynę pożaru wyjaśnia Policja.


26 stycznia 2024 roku, o godzinie 05:27, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP otrzymał zgłoszenie od druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Zawoi Dolnej. Zgłoszenie dotyczyło pożaru warsztatu stolarskiego w miejscowości Zawoja. Natychmiast po otrzymaniu informacji, na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane liczne siły i środki, w tym cały stan osobowy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej oraz jednostki OSP z Zawoi Dolnej, Zawoi Centrum, Skawicy Centrum, Skawicy Suchej Góry, Zawoi Przyszłop, Zawoi Wełczy, Zawoi Górnej, Białki oraz OSP Stryszawy.

 

Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów straż pożarna zastała budynek warsztatu stolarskiego całkowicie objęty ogniem, z widocznymi płomieniami wydobywającymi się na zewnątrz. Działania strażaków natychmiast skupiły się na opanowaniu pożaru, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zapobieżeniu dalszego rozprzestrzeniania się ognia.

W wyniku pożaru warsztatu stolarskiego w Zawoi, mimo szybkiej akcji ratowniczej, straty materialne okazały się znaczne. Budynek warsztatu oraz znajdujące się w nim wyposażenie i materiały zostały w znacznym stopniu zniszczone przez ogień.

 

Działania trwały 3 godziny. W działaniach udział brało 17 zastępów 83 strażaków.

Przyczynę pożaru wyjaśnia Policja.


Więcej informacji regionu znajdziesz tutaj (kliknij logo):

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image