Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 19.08.2015, 15:57
Poznaj współczesne rękodzieło w Zawoi

Realizacja projektu „Moje rękotwory” dofinansowanego z programu Działaj Lokalnie IX jest już niemal na półmetku. Na zajęcia uczęszcza około 70 dzieci z terenu gminy Zawoja. Spotykamy się niemal co wtorek (według harmonogramu na plakatach) wykorzystując wszelkie materiały, jakie przyjdą nam do głowy: materiały plastyczne i biurowe, tkaninę, drewno, koraliki, dodatki florystyczne, a także przedmioty przeznaczone do recyklingu np. puszki po mleku dla dzieci.
Znaczna część dzieci uczestniczących w warsztatach korzysta z bezpłatnego transportu, który mógł być zorganizowany dzięki środkom z projektu. Także materiały zakupione na zajęcia pochodzą ze środków programu Działaj Lokalnie IX. Ale nie tylko, gdyż otrzymaliśmy również środki od sponsorów, którym chcieliśmy w tym miejscu bardzo serdecznie podziękować.

Jesteśmy wdzięczni za pomoc firmie eProfer i panu Robertowi Pietrusa, który przekazał materiały plastyczne, właścicielowi firmy Alzbig panu Zbyszkowi Spyrka za farby, a także panu Wojciechowi Zemlik za pyszne owoce dla dzieci. Władze naszej gminy także wsparły finansowo działania projektu „Moje rękotwory”– dzięki temu będziemy miały możliwość zorganizowania dodatkowych zajęć w miesiącach: listopad i grudzień - będziemy tworzyć lampiony na roraty, ozdoby choinkowe i dodatkowo skarbonki z drewna dla tych wszystkich, którzy nie mieli możliwości uczestniczenia w zajęciach o tej tematyce. Oprócz tego, na naszych spotkaniach każde z dzieci otrzymuje niewielki poczęstunek, na który składa się zazwyczaj owoc, sok i słodycz, aby mali twórcy mogli zregenerować siły po absorbującej pracy rękodzielniczej.

Chciałybyśmy zaprosić do współpracy rodziców – zachęcamy do przychodzenia na zajęcia wraz z dziećmi, gdyż oprócz pomocy dziecku mają państwo szansę obserwować swoje pociechy w sytuacjach zadaniowych, odkrywać ich nowe talenty i zainteresowania, które można rozwijać i doskonalić w przyszłości. Jest to również doskonały sposób na poznanie innych rodziców, na integrację i wymianę poglądów. Jest to także szansa na zdobycie nowych doświadczeń.

Na zakończenie warsztatów zostanie zorganizowana wystawa prac dzieci połączona z uroczystym wernisażem, na który zapraszamy włodarzy, całą społeczność naszej gminy, a szczególnie dziadków i rodziców uczestników zajęć, którym prace dzieci są najbliższe sercu.


GUPA KK - Kreatywnych Kobiet

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image