Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 17.01.2024, 15:07
Spotkanie profilaktyczne z mundurowymi w Zawoi.
Policjanci ze strażakami odwiedzili dzieci i młodzież odpoczywających na zimowisku w Zawoi. W trakcie wizyty przeprowadzono prelekcje związane z bezpieczeństwem na stoku oraz pierwszą pomocą.

Ferie, to czas kiedy wiele dzieci i młodzieży wybiera się na stoki narciarskie, dlatego wczoraj (16.01.br.) mundurowi odwiedzili uczestników turnusu rekreacyjno-wypoczynkowego w jednym z domów wczasowych w Zawoi. Policjanci przypomnieli zasady, które warto przestrzegać na stoku, takie jak noszenie kasku ochronnego, panowania nad szybkością i sposobem jazdy oraz poruszania się zgodnie z wyznaczonymi trasami.


Dodatkowo wręczyli każdemu słuchaczowi ulotki zachęcając do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Śnieżny Dekalog”. Strażacy przeprowadzili zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Przeprowadzili symulacje sytuacji, w której dzieci i młodzież musiały udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu. Uczestnicy uczyli się jak postępować w sytuacji złamania lub skręcenia kończyny, a także jak prawidłowo alarmować służby ratunkowe w nagłym wypadku.


Na koniec, młodzi ludzie mieli okazje zobaczyć pojazdy wykorzystywane w codziennej służbie wraz ze specjalistycznym sprzętem policjantów z Komisariat.


Źródło: KPP Sucha Beskidzka
Wiecej informacji regionu znajdziesz tutaj (kliknij logo):
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image