Z OSTATNIEJ CHWILI
Szef policji w powiecie suskim odpowiada na nasze pytania: uzależnienia, Internet i bezpieczeństwo młodych / UWAGA NA POŻARY LASÓW! Posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Małopolsce / PODBABIOGÓRSKIE POSIADY 2026. Święto folkloru już w maju w Zawoi / Asfalt znów się leje – droga nad Jeziorem Mucharskim zamknięta / Bogumiła Leśniak wśród laureatów prestiżowej Nagroda im. Oskara Kolberga / Umowa na remont placu przy OSP Wysoka podpisana / Kolizja na DK28 w Suchej Beskidzkiej / Zespół Szkół w Jordanowie z nową przewiązką. Rusza długo wyczekiwana budowa / Opryski przy torach kolejowych w powiecie suskim. PKP ostrzega mieszkańców. / Dofinansowanie do usuwania azbestu w 2026 roku. Ruszyło podpisywanie umów / Spektakl „Magiczna Rodzina” podbił serca widzów w Suchej Beskidzkiej / Ekstremalne zagrożenie pożarowe w lasach Beskidów. Apel leśników o rozwagę / Z siekierą siał strach, zatrzymany w powiecie suskim / Interwencja służb w Zawoi. Zasłabła kobieta, możliwe zatrucie czadem
Dodano dnia 09.07.2019, 07:31
Zawoja: Prawie 19 000 zł dla Filipka
W niedzielę 7 lipca w Zawoi odbył się mecz i koncert charytatywny dla małego Filipka ze Skawicy.
Już po raz IV Gmina Zawoja rozegrała mecz z TVP Kraków w szlachetnym celu. Oprócz emocji piłkarskich, odbył się również koncert Kamila Kołodziejczyka i Przyjaciół.

W tym roku zbierano fundusze na pomoc dla Filipka ze Skawicy. U dziecka zdiagnozowano dysplazję przegrodowo - oczną, czyli blade tarcze i nerwy wzroku. Filipek jest całkowicie niewidomy, nie reaguje nawet na światło. Dzięki pracy z tyflopedagogiem i pracy z Filipem w domu, udało się w znacznym stopniu "zapanować" nad zezem i oczopląsem. Filip jest pod stałą opieką endokrynologa, okulisty, genetyka i neurologa. Nie ma opóźnień psychorozwojowych, jest ciągle rahabilitowany w domu i u specjalistów.

Po raz kolejny okazało się, że mieszkańcy naszego regionu nie są obojętni i chętnie wspierają takie inicjatywy. W niedzielę udało się zebrać 18 649,30 zł.

Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc. Z dziennikarskiego obowiązku dodajmy, że Gmina Zawoja pokonała TVP3 Kraków 2:1.

Komentarze
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Komentowanie tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli jeszcze nie posiadasz konta.