Dodano dnia 22.11.2021, 14:24
Dodatkowe zajęcia sportowe dla uczniów z gminy Zembrzyce

Ruch jest życiem” pod takim tytułem realizowany jest od września 2021 r. we wszystkich szkołach w gminie Zembrzyce, projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Dzięki pozyskanej przez gminę dotacji z Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów,  337 dzieci ze szkół podstawowych w tym korzystających z wychowania przedszkolnego bierze udział w dodatkowych zajęciach sportowych z elementami gimnastyki korekcyjno –kompensacyjnej.
Projekt przewiduje włączenie jak największej grupy uczniów do regularnej aktywności fizycznej. Zostanie przeprowadzonych łącznie 331 godzin bezpłatnych zajęć w terminie do 8 grudnia 2021 roku.

Zajęcia te stanowią możliwość rozwoju fizycznego i profilaktyki wad postawy oraz ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu. Uczniowie chętnie i systematycznie uczęszczają na zajęcia. Stosowane podczas zajęć indywidualne ćwiczenia korekcyjne dostosowane do wady postawy dziecka oraz gry sportowe, zawody i zabawy korekcyjne sprawiają, że zajęcia dla uczniów są atrakcyjne. Dodatkowym atutem atrakcyjności zajęć jest wykorzystywanie przyrządów i akcesoriów sportowych. Poziom ćwiczeń dostosowywany jest do indywidualnych możliwości dzieci.

Gmina Zembrzyce otrzymała dofinansowanie ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów, których dysponentem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w wysokości 8 000 złotych, całość projektu to koszt 16 550 zł. Pozostałe środki pochodzą ze środków własnych budżetu Gminy Zembrzyce.

źródło: UG Zembrzyce
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image