Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 29.04.2023, 07:22
Gmina Zembrzyce: Dofinansowanie do zabiegów sterylizacji i kastracji zwierząt
Mieszkańcy gminy Zembrzyce mogą wnioskować o sfinansowanie kosztów dobrowolnej sterylizacji lub kastracji psów i kotów stanowiących ich własność.

Procedura dofinansowania:

  • - ­mieszkaniec może uzyskać dofinansowanie zabiegów maksymalnie na 1 zwierzę rocznie;
  • - akcja sterylizacji i kastracji psów i kotów prowadzona będzie przez Urząd Gminy w Zembrzycach. Właściciel chcąc poddać zabiegowi zwierzę, składa w Urzędzie Gminy wniosek o sfinansowanie zabiegu weterynaryjnego w ramach programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobiegania bezdomności zwierząt zawierający klauzulę o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych – według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do programu;
  • - w przypadku psa właściciel składając wniosek o uzyskanie dofinansowania na zabieg kastracji lub sterylizacji musi przedstawić aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie;
  • - po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, właściciel zwierzęcia otrzymuje skierowanie na wykonanie zabiegu weterynaryjnego.
  • - właściciel zwierzęcia indywidualnie umawia z lekarzem termin wykonania zabiegu;
  • - koszty leczenia pooperacyjnego, jeżeli takie wystąpią pokrywa właściciel zwierzęcia;


W związku z ograniczonymi środkami budżetowymi, o zakwalifikowaniu do wykonania zabiegu w danym roku decydować będzie kolejność zgłoszeń, aż do wyczerpania środków finansowych na dany rok.


Wniosek do pobrania poniżej:

Wniosek o dofinansowanie do zabiegów sterylizacji i kastracji zwierząt

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image