Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 10.04.2024, 12:46
Gmina Zembrzyce dofinansuje zabiegi sterylizacji i kastracji zwierząt.
Mieszkańcy gminy Zembrzyce od 10.04.2023 r. mogą wnioskować o sfinansowanie kosztów dobrowolnej sterylizacji lub kastracji psów i kotów stanowiących ich własność.

Możliwe dofinansowanie zabiegów maksymalnie na 1 zwierzę rocznie.

Akcja sterylizacji i kastracji psów i kotów prowadzona będzie przez Urząd Gminy w Zembrzycach. Właściciel chcąc poddać zabiegowi zwierzę, składa w Urzędzie Gminy wniosek o sfinansowanie zabiegu weterynaryjnego w ramach programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobiegania bezdomności zwierząt zawierający klauzulę o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych – według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do programu;

W przypadku psa właściciel składając wniosek o uzyskanie dofinansowania na zabieg kastracji lub sterylizacji musi przedstawić aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie;

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, właściciel zwierzęcia otrzymuje skierowanie na wykonanie zabiegu weterynaryjnego.

Właściciel zwierzęcia indywidualnie umawia z lekarzem termin wykonania zabiegu;

Koszty leczenia pooperacyjnego, jeżeli takie wystąpią pokrywa właściciel zwierzęcia;

W związku z ograniczonymi środkami budżetowymi, o zakwalifikowaniu do wykonania zabiegu w danym roku decydować będzie kolejność zgłoszeń, aż do wyczerpania środków finansowych na dany rok.


Źródło: UG Zembrzyce

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image