Dodano dnia 26.04.2019, 09:17
Konkurs „LEONARDO” w Gminie Zembrzyce
25 kwietnia 2019 r. w Gminie Zembrzyce odbył się Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Ogólnej „LEONARDO”. Konkurs ten rozgrywany jest w trzech etapach: szkolnym, gminnym oraz finałowym, w którym udział biorą reprezentanci gmin polskich i słowackich,  popisując się swoją wiedzą ogólną z zakresu gimnazjum jak również znajomością o najbliższej okolicy i Podbabiogórza.

W tegorocznej edycji gminnej brało udział 9  uczniów szkół gimnazjalnych. Rozwiązywali oni test pisemny liczący 33 pytania.  Najlepszymi w tegorocznej gminnej edycji konkursu w okazali się:  Dominika Pilarczyk z Tarnawy Górnej, Filip Głuc z Marcówki  i Weronika Nosal z Tarnawy Dolnej.  Dwóch najlepszych będzie reprezentowało Gminę Zembrzyce w finale.  Tegoroczny finał odbędzie się w miejscowości Rabćice na Słowacji w dniu 10 maja.

Tradycyjnie, już od lat, nagrodą dla  najlepszych finalistów jest wycieczka. W tym roku w dniach 24/25 maja zwycięzcy pojadą na Słowację, gdzie odwiedzą Zamek Orawski, Demianowską Jaskinię Wolności, Park Miniatur Liptovski Jan.

źródło: UG Zembrzyce

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image