Dodano dnia 31.05.2017, 11:48
OSP Zembrzyce ma nowy wóz strażacki

W środę w Zembrzycach odbyło się oficjalne przekazanie kluczyków do nowego samochodu dla strażaków-ochotników.

Pojazdy został zakupiony dzięki projektowi „Bezpieczna Małopolska – samochody strażackie”.  Samochód przystosowany do akcji ratowniczych – może jednorazowo przewieźć ok. 3 ton wody i 300 litrów środka pianotwórczego do gaszenia pożarów. Jest również wyposażone w najpotrzebniejszy sprzęt, czyli m.in. autopompy, ledowe maszty oświetleniowe, wyciągarki o sile 8 ton, a także zestaw do łączności radiowej. Dzięki napędowi 4x4 strażacy będą też mogli nieść pomoc w trudniejszym terenie. Samochód jest przyjazny dla środowiska, wyposażono go bowiem w silniki spełniające wyśrubowane normy czystości spalin EURO VI. W kabinie osobowej zmieści się 6 strażaków. Pojazd wykonano na podwoziu VOLVO FLD3C przez firmę Bocar. Wartość samochodu to ponad 680 tys. zł.

To nie wszystko OSP otrzymała także detektor, który pozwalają na wykrycie kilku rodzajów gazów. Pomoże to strażakom-ochotnikom szczególnie w czasie niebezpiecznych akcji, w których istnieje niebezpieczeństwo np. zatrucia czadem lub wybuchu gazu.

Na dzisiejszej uroczystości w Zembrzycach, kluczyki do wozów z rąk członka zarządu Grzegorza Lipca odebrali przedstawiciele 4 gmin: Łapsze Niżne, Raba Wyżna, Poronin i Zembrzyce. W sumie w ramach projektu zakupiono 34 samochody.


- Bezpieczeństwo Małopolan to dla nas sprawa kluczowa. Stąd programy wspierające strażaków – ochotników. To właśnie oni najczęściej są pierwsi tam, gdzie potrzebna jest pomoc. Nie tylko poświęcają innym swój wolny czas, ale przed wszystkim w imię pomocy bliźniemu, narażają własne zdrowie i życie. Mam nadzieję, że dzięki tym wozom komfort i jakość ich pracy się poprawi – mówił członek zarządu województwa małopolskiego Grzegorz Lipiec.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image