Z OSTATNIEJ CHWILI
Kawa z Powiatem - Anna Pituła-Biela. / Wicemarszałek Sejmu RP spotkała się z Młodzieżową Radą Miasta Maków Podhalański / Nowoczesny sprzęt dla szkół w Gminie Jordanów dzięki środkom z KPO / Premiera teledysku poświęconego Kunegundzie Siwiec w Stryszawie / Interwencja służb w Zawoi / Lachowice: zderzenie dwóch pojazdów. Jedna osoba trafiła do szpitala / Strzeleckie emocje w Suchej Beskidzkiej. Klub „Czart” zaprasza na otwarty turniej / Operetkowa gala na Zamku Suskim. Wyjątkowy koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej już 26 czerwca / Groźne burze nad powiatem suskim. IMGW wydało ostrzeżenie 2. stopnia / Sprawdź, gdzie zabraknie prądu w tym tygodniu! / Poważny wypadek w Skawicy. Droga DW957 całkowicie zablokowana! / Dawid Pająk nie zwalnia tempa. Kolejny międzynarodowy triumf pięściarza ze Stryszawy.
Dodano dnia 14.04.2024, 10:08
Podpisano umowę na budowę sali gimnastycznej w Śleszowicach.
W dniu 12.04.2024 roku Wójt Gminy Zembrzyce Łukasz Palarski podpisał umowę z wykonawcą na realizację zadania pn. „Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Śleszowicach wraz z przewiązką i zagospodarowaniem terenu wokół”. W wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wykonawcą zostało Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora, Wojciech Sikora z siedzibą Osiedle Niwa, 34-400 Nowy Targ. Wartość umowy to  5 528 243,88 zł.  Umowa zakłada, że inwestycja zostanie zakończona do 17 miesięcy . Inwestycja będzie realizowana w ramach 8 Edycji Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.

W ramach inwestycji powstanie Sala Gimnastyczna. Budynek obejmuje dwie kondygnacje. Na parterze znajdować się będzie sala gimnastyczna, magazyn sprzętu sportowego, sanitariaty, pomieszczenie trenera oraz wewnętrzna komunikacja. Z kolei na piętrze zaprojektowano balkon, mniejszą salkę gimnastyczną oraz kotłownię. Pomiędzy budynkiem sali gimnastycznej  a szkołą wybudowana zostanie przewiązka łącząca funkcjonalnie oba obiekty. Kolejnym bardzo ważnym elementem inwestycji będzie budowa nowego placu zabaw, który zaprojektowano przy budynku sali gimnastycznej nad istniejącym boiskiem wielofunkcyjnym.

Plac zabaw wykonany zostanie w oparciu o powierzchnię poliuretanową gdzie zlokalizowano m.in.: zadaszoną wiatę, bujak, zestaw wspinaczkowy, przejazd szynowy, tablice rysunkową, dwie huśtawki, most linowy z talerzykami, ławki, stół do szachów oraz piramidę linową. Całość inwestycji uzupełni wewnętrzna komunikacja z nowymi  miejscami postojowymi.


Źródło: UG Zembrzyce

Komentarze
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Komentowanie tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli jeszcze nie posiadasz konta.