Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 31.10.2023, 14:18
Remont odwodnienia oraz izolacji fundamentów gminnego budynku użytkowanego przez OREW w Tarnawie Górnej.
Od lat Gmina Zembrzyce wspiera działania Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno - Wychowawczego w Tarnawie Górnej, który jest niepubliczną specjalistyczną placówką oświatową dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością sprzężoną oraz z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim.

Placówka również prowadzi zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. W 2023 r. na wniosek Pani Doroty Steczek – Byczek Dyrektor OREW, Wójt Gminy Zembrzyce zlecił przeprowadzenie niezbędnych prac związanych z zabezpieczeniem budynku siedziby OREW przed zalewaniem i wilgocią. Wykonano remont odwodnienia oraz izolację fundamentów budynku. Gmina wydatkowała na ten cel kwotę 34 988,58 zł. W ramach zadania odkopane zostały fundamenty budynku dawnej szkoły podstawowej, a następnie po ich oczyszczeniu wykonano prace izolacyjne.

Wykonanie tych robót było koniecznym działaniem dla zabezpieczenia całego, już w znacznej mierze odnowionego budynku. Ponadto OREW we własnym zakresie wykonał kanalizację deszczową wraz ze studniami rewizyjnymi, drenaż terenu wokół budynku oraz parking.

Wykonane prace zabezpieczą ściany budynku przed wilgocią, co z pewnością pozwoli na korzystanie z budynku przez następne dziesięciolecia. Koszt całego remontu to ponad 70 tyś zł.


źródo/foto: UG Zembrzyce
Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj:
malopolskainfo24.pl


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image