Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 07.11.2023, 09:20
Środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na remont drogi gminnej "Pilchówka" w miejscowości Zembrzyce.
Trwa remont drogi gminnej Pilchówka, na który Gmina Zembrzyce otrzymała wsparcie finansowe w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla zadania pn. "Remont drogi gminnej nr 441232 K Pilchówka w km od 0+037,00 do km 0+350 w miejscowości Zembrzyce - etap I".


Całkowita wartość zadania po przeprowadzonym postępowaniu przetargowym wyniosła 553 889,12 zł. Kwota dofinansowania 302 627,00 zł. W ramach remontu przeprowadzone zostaną kompleksowe prace na odcinku 313 mb., które obejmują m.in. roboty pomiarowe i geodezyjne, roboty rozbiórkowe związane m.in ze zniszczoną konstrukcją nawierzchni jezdni oraz elementami odwodnienia drogi. W ramach przeprowadzonego remontu wykonano nową konstrukcję drogi, wymieniono istniejące zniszczone przepusty jak również zniszczone elementy umocnienia skarpy. Ważnym elementem zadania jest zabezpieczenie skarpy poprzez jej umocnienie, wykonano w tym celu odpowiednie zabezpieczenie siatkowo-kamienne jak również odtworzono nowe kanały odwadniające. Ponad to remontem objęto wykonanie nowej nawierzchni mijanek a także nowych poboczy. Całość inwestycji zwieńczy wykonanie nowej nawierzchni z mieszanki mineralno bitumicznej.

źródło: UG Zembrzyce.
Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj:
malopolskainfo24.pl
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image