Dodano dnia 27.11.2021, 14:57
Termomodernizacja klatki schodowej budynku OREW w Tarnawie Górnej
W Tarnawie Górnej została przeprowadzona termomodernizacja klatki schodowej budynku OREW.
Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Tarnawie Górnej /OREW/, jest niepubliczną, specjalistyczną placówką oświatową prowadzoną przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zawoi. Placówka zajmuje się dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością w stopniu głębokim, znacznym i umiarkowanym ze sprzężonymi niepełnosprawnościami. Ośrodek ma swą siedzibę w budynku dawnej szkoły podstawowej w Tarnawie Górnej.

Do 2020 roku gmina Zembrzyce wraz z sąsiednimi samorządami tj. Gminą Sucha Beskidzka, Gminą Stryszawa, Gminą Budzów, Gminą Maków Podhalański oraz Powiatem Suskim przeprowadziła w budynku OREW szereg inwestycji. Łącznie od 2014 roku do 2020 roku w/w samorządy przeznaczyły na modernizację obiektu w Tarnawie Górnej kwotę 294 588,19 zł, w tym środki pochodzące z budżetu Gminy Zembrzyce to kwota 172 088,19 zł.

W 2021 roku przy wsparciu finansowym miasta Sucha Beskidzka w wysokości 5000 zł oraz gminy Budzów w wysokości 5000 zł została przeprowadzona termomodernizacja klatki schodowej. W ramach inwestycji wykonano ponad 160 m2 ocieplenia ścian płytami styropianowymi wraz z zaprawą tynkarską, montaż parapetów oraz wykonano opaskę z kruszywa naturalnego. Łączny koszt robót budowlanych to blisko 30.000 zł.

źródło: UG Zembrzyce
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image