Dodano dnia 21.12.2017, 13:08
Zembrzyce: Monitorowanie czystości powietrza
Gmina Zembrzyce zamontowała i uruchomiła 5 czujników do badania jakości powietrza. Podobne czujniki zamontowane są już w Suchej Beskidzkiej oraz w Gminie Maków Podhalański.
Czujniki zostały zamontowane w Zembrzycach – Rynek oraaz ul. Ks. Kobyłeckiego”, Marcówce – Szkoła Podstawowa, Tarnawie Dolnej – Zespół Szkół oraz w Śleszowicach – Szkoła Podstawowa.

System pozwala na monitorowanie, przetwarzanie i interpretowanie danych w czasie rzeczywistym. Urządzenia mierzą poziom stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10, temperaturę powietrza, ciśnienie atmosferyczne oraz wilgotność powietrza. W oparciu o te dane, na mapie online (https://map.airly.eu) pojawia się m.in. informacja o jakości powietrza. Dzięki wdrożonemu systemowi istnieje również możliwość sprawdzenia prognozy jakości powietrza na najbliższe 24 godziny.

Jak pokazują pierwsze pomiary w Gminie Zembrzyce stężenie pyłków PM2.5 oraz PM10 wielokrotnie przekraczało dopuszczlne normy nawet do 400%.

Przed władzami i mieszkańcami, nie tylko Gminy Zembrzyce, ale całej naszej okolicy duże wyzwanie, aby poprawić jakość powietrza, która najgorsza jest w okresie zimowym.

foto: map.airly.eu
źródło informacji: zembrzyce.pl

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image