Dodano dnia 27.06.2017, 13:05
Zembrzyce: Rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy ogród w gminie

Jak co roku, w sezonie letnim w gminach organizowane są konkursy na najpiękniejszy ogród przydomowy. W Zembrzycach w tym roku nagrodzono Państwa Józefa i Teresę Wójciga oraz Panią Teresę Turchan.

Piękny ogród zdobiący teren wokół domu to prawdziwy skarb każdego właściciela nieruchomości. Są osoby, które w sposób wyjątkowy dbają o ten kawałek ziemi, dlatego co roku organizowane są konkursy na najpiękniejszy ogród przydomowy w danej gminie.

W Gminie Zembrzyce w organizowanym konkursie pierwsze miejsce przyznano Józefowi i Teresie Wójciga. W uzasadnieniu podkreślono, że każda część działki na, na której zagospodarowano przestrzeń odznacza się pięknymi kompozycjami drzew, kwiatów, krzewów oraz elementami architektury ogrodowej.
W centralnym miejscu ogrodu znajduje się urokliwe oczko wodne w otoczeniu pięknie urządzonego skalniaka. Bardzo interesującym elementem ogrodu jest staw z rybami, na którego tafli pięknie prezentują się różowe i białe lilie wodne. Ponadto znaleźć tutaj można takie ciekawe elementy jak: własnoręcznie wykonana armata, wóz drabiniasty, czy też uformowanego z krzewów ptaka i jelonka. Na uwagę zasługuje tutaj dbałość w pielęgnacji ogrodu, którą daje się zauważyć w każdej jego części.

Drugie miejsce przyznano Teresie Turchan, której ogród położony jest w pięknym miejscu, dla którego tłem jest charakterystyczny dla miejscowości Zembrzyce żółty most. Znaleźć tutaj można takie elementy jak: rozłożysta stara lipa, wielobarwne berberysy, interesujące kompozycje z kwiatów i paproci czy też malowniczo udekorowane bluszczem pnie drzew. Wszystko to razem tworzy przepiękny krajobraz.

Foto. UG Zembrzyce

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image