Dodano dnia 12.01.2022, 15:16
46-latek mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie spowodował kolizję
Każdy pieszy lub kierujący pojazdem ma prawo czuć się bezpiecznie na drodze, dlatego nie powinni się na niej znaleźć pijani kierowcy. Niestety, przez takie osoby jak 46 – letni mieszkaniec powiatu suskiego, doszło do niebezpiecznej sytuacji w Stryszawie. Mężczyzna, mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie, pomimo zakazu sądowego, wsiadł za kierownicę, ryzykując życie własne oraz innych uczestników ruchu czego efektem było spowodowanie kolizji drogowej. Mężczyzna odpowie przed sądem za wykroczenie i przestępstwo.
W poniedziałkowe popołudnie, policjanci z Wydziały Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zostali skierowani do Stryszawy, gdzie doszło do kolizji drogowej dwóch samochodów osobowych. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca fiata na łuku drogi, stracił panowanie nad swoim pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do kolizji z jadącym z naprzeciwka bmw. Jak się okazało uczestniczący w kolizji drogowej 46-letni kierowca fiata znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie. Nadto, kierowca fiata wykazał się jeszcze większą nieodpowiedzialnością, gdyż posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 46 – latka czekają  teraz sankcje  za spowodowanie kolizji drogowej i za dwa przestępstwa.

Za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego sądowego zakazu kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara więzienia od 3 miesięcy do lat 5. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat. 

Za prowadzenie pojazdu bez uprawnień i spowodowanie kolizji drogowej pod działaniem alkoholu odpowie na nowych zasadach kodeksu wykroczeń - Sąd może wymierzyć karę nawet 30 tysięcy złotych. 46-latek musi liczyć się także z odpowiedzialnością cywilną.
Ubezpieczyciel w takiej sytuacji może zwrócić się w drodze regresu w stosunku  do nietrzeźwego sprawcy szkody o zwrot całego wypłaconego z tego tytułu odszkodowania.

foto: Gdzie stoją? Maków Podhalański, powiat suski
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image