Dodano dnia 06.02.2019, 09:21
Dzień Bezpiecznego Internetu w powiecie suskim
5 lutego 2019 roku pod hasłem „Działajmy razem!” obchodziliśmy po raz kolejny Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).

Akcja ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r.
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

To właśnie w dniu 5 lutego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej przeprowadzili spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Śleszowicach. Tematem wiodącym było „Działajmy razem”, który jest naczelnym hasłem tegorocznego „Dnia Bezpiecznego Internetu”. W prelekcjach uczestniczyli uczniowie klas 0 do III, IV-V oraz VI-VIII. W zależności od grupy wiekowej zaprezentowano i omówiono zagrożenia, z jakimi można spotkać się w Internecie oraz wynikających z nieumiejętnego korzystania z sieci. Zwracano uwagę na takie kwestie jak m.in. budowanie kultury zrozumienia i tolerancji, brak poszanowania innych osób do ich prywatności, cyberprzemoc, „hejt” i seksting. Przekazano materiały edukacyjne i ulotki związane z tą tematyką. W spotkaniu wzięło udział 121 uczniów i 10 nauczycieli.

Dla uczniów, którzy aktywnie włączali się do dyskusji były przygotowane nagrody w formie: plecaków, toreb, koszulek, bidonów, piłeczek, lampek i innych, które to gadżety zostały zakupione w ramach programu „Zagrożenia w Sieci – profilaktyka, reagowanie” przez Urząd Marszałkowski w Krakowie, z którym wspólnie program ten realizują policjanci z Małopolski. Dla każdego uczestnika spotkań czekały kolorowe opaski na rękę.

Nie tylko suscy policjanci działali w ramach DBI. Ich koledzy z komisariatów w Jordanowie i Makowie Podhalańskim również odwiedzili szkoły przeprowadzając prelekcje z uczniami  na temat bezpiecznego Internetu. Wizytę jordanowskich policjantów przyjęły szkoły w Jordanowie i Wysokiej, a makowskich szkoła w Zawoi Mosorne.
Omówiono z zebranymi występujące zagrożenia w Internecie jakie mogą dotyczyć osób małoletnich, a także rozdano materiały edukacyjne w postaci płyt DVD, broszur i ulotek związanych z tematem spotkania.

Takie spotkania policjanci będą organizować przez cały luty.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image
Na tej stronie