Dodano dnia 18.01.2015, 20:14
Postanowienia noworoczne – bez bólu!
Gdy już na dobre ucichł huk fajerwerków, gdy już odespaliśmy te kilkanaście godzin sylwestrowej zabawy to znak, że czas znowu (jak co roku) zmierzyć się z naszymi noworocznymi postanowieniami.

Dopiero teraz widać jak wiele trzeba wysiłku, aby doprowadzić je do skutku. Aby przetrwać te najtrudniejsze chwile i sprawić, aby „tym razem się udało”, trzeba przygotować dobry plan i... mnóstwo cierpliwości. Nie zawsze jednak dążenie do celu musi oznaczać drogę przez mękę – istnieje co najmniej kilka, bardzo prostych sposobów, aby ją sobie znacznie ułatwić.

Jeśli planujesz zacząć ćwiczyć

To jedno z najczęściej wybieranych postanowień noworocznych na świecie. Niestety, to również jedno z najtrudniejszych do osiągnięcia i najczęściej łamanych postanowień. Problem polega na tym, że często w oczekiwaniu na szybkie rezultaty narzucamy sobie zbyt wysoką poprzeczkę. W efekcie szybko zniechęcamy się do nowego trybu życia. Zamiast dwóch godzin na siłowni, zacznij więc od 20 minut szybkich ćwiczeń w domu. Jeśli chodzi o wysiłek fizyczny, zdecydowanie ważniejsze niż intensywność jest regularność. Jeśli każdego dnia poświęcisz 20 minut na rozruszanie się, efekty będą znacznie lepsze i bardziej trwałe. Po jakimś czasie, jeśli uznasz, że dane 20 minut stało się twoim dobrym nawykiem, możesz zwiększyć czas i intensywność treningu.

Jeśli chcesz trochę zaoszczędzić

Zamiast odmawiać sobie każdej przyjemności, spraw, aby były one mniej kosztowne. Naucz się „mądrych zakupów”, czyli takich, które obciążają twój portfel w najlepszy możliwy sposób. Jak to zrobić? Spraw, aby każdy twój pobyt w sklepie, był najlepszym z możliwych wyborów zakupowych. Kupuj sezonowo i na wyprzedażach. Sprawdzaj aktualne okazje i promocje. Zbieraj punkty, kupony rabatowe i zniżki. Jeśli wydaje ci się to zbyt czasochłonne, koniecznie sprawdź jeden z internetowych serwisów rabatowych – np. Kupon.pl lub Newsweek.pl/kupony-rabatowe. Są to strony, które zbierają informacje o wszystkich aktualnych ofertach promocyjnych w internecie. W jednym miejscu znajdziesz informacje o wszystkich dostępnych okazjach cenowych. Korzystając przykładowo z kuponów Groupon na www.kupon.pl zaoszczędzimy na wyjściu do kosmetyczki, restauracji, kursie językowym, podróżach oraz wielu innych.

Jeśli planujesz nauczyć się języka

Podobnie jak w przypadku ćwiczeń, również tutaj kluczem do sukcesu jest regularność. Kilkanaście minut dziennie, codziennie jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o naukę nowego słownictwa. Powtarzaj do znudzenia nowe słówka i zapisuj te, których jeszcze niż znasz. Staraj się słuchać jak najwięcej obcojęzycznych stacji radiowych i TV. Oglądaj filmy i seriale w języku, którego chcesz się nauczyć. W internecie znajdziesz również szereg pomocy i kursów do samodzielnej nauki języka w domu. Poszukaj również pomocy u native speakerów.

Jeśli pragniesz podróżować

Wakacje marzeń nie zrujnują Twojego budżetu, jeśli zaplanujesz je odpowiednio wcześniej. Rezerwacja biletu lotniczego i hotelu na ponad pół roku do przodu pozwoli znacznie obniżyć koszty. Linie lotnicze takie jak Lufthansa, Emirates Airlines czy Lot organizują też specjalne promocje, dzięki którym w nawet najodleglejsze zakątki ziemi możemy dotrzeć za niewielkie pieniądze. W wyszukaniu najlepszych ofert pomogą ci wyszukiwarki lotów oraz serwisy rabatowe.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image