Dodano dnia 16.06.2020, 18:13
Łukasz Mika trenerem Babiej Góry Sucha Beskidzka
MKS Babia Góra Sucha Beskidzka potwierdziła, że trenerem seniorskiego zespołu w nowym sezonie będzie Łukasz Mika.
Po niespodziewanym rozstaniu z Grzegorzem Kmiecikiem, Łukasz Mika został tymczasowym trenerem Babiej Góry. Wiele jednak mówiło się w kuluarach, że słowo tymczasowy wkrótce zostanie wykreślone, a obie strony (Zarząd klubu i trener) dały sobie czas do namysłu. Tak też się stało i Łukasz Mika poprowadzi suski zespół w nowym sezonie.

Łukasz Mika jest związany z Babią Góra od dzieciństwa. Jak sam wspominał w wywiadzie dla naszego portalu, początki wcale nie były miłe:
"Byłem na jednym z treningów razem z bratem, jako widzem i... nie dostałem się na trening bo jeden ze starszych kolegów, ze względu na RODO nie podam danych (uśmiech), kazał mi strzelić karnego, a ja byłem taki mały i chudziutki, że kopnąłem w środek bramki, a on obronił. I... nie mogłem trenować. Rozpłakałem się i poszedłem do domu.". Cały wywiad z Łukaszem Miką możecie przeczytać tutaj: Wszystko się zmienia, tylko nie Miklosz…


- Decyzja nie była łatwa, bo wiąże się z tym, że kończę 25-letnią przygodę z graniem w Babiej Górze. Dziękuję jednocześnie Zarządowi za zaufanie i bliskim za wsparcie w tym co robię. Babia Góra musi mieć swój styl gry. Walka o najwyższe cele jest naszym obowiązkiem i bierzemy się do ostrej pracy. Jeżeli sytuacja w kraju pozwoli to zapraszam kibiców Babiej Góry na mecze - powiedział nam Łukasz Mika.

Nowy trener Babiej Góry prowadził w minionym sezonie Spartaka Skawce (zarówno drużynę seniorów w Klasie B oraz juniorów w Małopolskiej Lidze Wojewódzkiej) oraz drużyny w suskiej szkółce.

Z pewnością zatrudnienie Łukasza Miki to jasny sygnał, że Babia Góra w dalszym ciągu będzie budować zespół w oparciu o zawodników z powiatu suskiego, a także będzie stawiać na młodzież.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image