Dodano dnia 13.10.2021, 19:37
Zmiany w sztabie Babiej Góry. Kim jest nowy trener suskiego klubu?

W relacji z sobotniego występu  Babiej Góry na własnym obiekcie zasugerowaliśmy konieczność zadania sobie kilku pytań w wewnętrznym gronie klubu. Dziś poznaliśmy odpowiedź na jedno z nich. Łukasz Mika po spędzeniu półtora sezonu na ławce trenerskiej przestał pełnić funkcję szkoleniowca suskich seniorów.

Wieloletni zawodnik Babiej Gory objął zespół w trudnym momencie, gdy klub zdecydowano się na rozstanie z Grzegorzem Kmiecikiem podczas przerwy w trakcie rundy rewanżowej w sezonie 2019/2020. W wyniku odwołania rundy wiosennej przez zagrożenie epidemiologiczne dopiero w czerwcu Łukasz Mika oficjalnie objął stanowisko szkoleniowca suskiego klubu. 

Kim jest nowy szkoleniowiec suskiego klubu?

Dziś zarząd MKS Babia Góra za pośrednictwem social mediów podał oficjalnie imię i nazwisko następcy. Drużynę objął związany z regionem chrzanowskim 46-letni Łukasz Jagoda, który w swoim trenerskim CV posiada nie tylko licencję UEFA A, ale też doświadczenie w prowadzeniu klubów na szczeblu 4. ligowym i okręgowym. W poprzednim sezonie pojawił się nawet na Mickiewicza ze Zgodą Byczyna, która wyjechała wówczas z Suchej Beskidzkiej z trzema punktami i trzema zdobytymi golami. Jagoda we wtorek poprowadził swój pierwszy trening na Mickiewicza.

Do swoich sukcesów może zaliczyć powrót prowadzonego przez siebie Hejnału Kęty do okręgówki po 9 sezonach w niższych ligach. We wcześniejszych edycjach pracował w Świcie Krzeszowice (krakowska okręgówka), A-klasowej Victorii Zalas, a lata 2016-2018 spędził w 4. lidze jako opiekun Sosnowianki Stanisław Dolny, MKS Lędziny i Szczakowianki Jaworzno. Jako zawodnik większość kariery spędził w Libiążu, dokąd w najbliższą sobotę wybiera się już jako trener Babiej Góry.


Tomasz Mielczarek