Z OSTATNIEJ CHWILI
Czujna mieszkanka gminy Stryszawa zatrzymała pijanego kierowcę. Miał ponad 2,8 promila / Szachowe emocje podczas Dni Ziemi Jordanowskiej. Ruszyły zapisy na turniej o Puchar Starosty Suskiego / Kawa z Powiatem - Anna Pituła-Biela. / Wicemarszałek Sejmu RP spotkała się z Młodzieżową Radą Miasta Maków Podhalański / Nowoczesny sprzęt dla szkół w Gminie Jordanów dzięki środkom z KPO / Premiera teledysku poświęconego Kunegundzie Siwiec w Stryszawie / Interwencja służb w Zawoi / Lachowice: zderzenie dwóch pojazdów. Jedna osoba trafiła do szpitala / Strzeleckie emocje w Suchej Beskidzkiej. Klub „Czart” zaprasza na otwarty turniej / Operetkowa gala na Zamku Suskim. Wyjątkowy koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej już 26 czerwca / Groźne burze nad powiatem suskim. IMGW wydało ostrzeżenie 2. stopnia / Sprawdź, gdzie zabraknie prądu w tym tygodniu! / Poważny wypadek w Skawicy. Droga DW957 całkowicie zablokowana! / Dawid Pająk nie zwalnia tempa. Kolejny międzynarodowy triumf pięściarza ze Stryszawy.
Dodano dnia 20.09.2019, 10:35
Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy dla OSP Zachełmna
17 września br. w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim, przy udziale Wojewody Małopolski Piotra Ćwika oraz Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego odbyło się uroczyste podpisanie umów w ramach Programu Priorytetowego „Ogólnopolski Program Finansowania Służb Ratowniczych”.  Gospodarzem spotkania był Prezes Zarządu WFOŚiGW w Krakowie dr Kazimierz Koprowski.

Umowę na Zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego z napędem 4 x 4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Zachełmnej, podpisali dr Kazimierz Koprowski, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz Zastępca Prezesa Funduszu,  dr Anna Biederman-Zaręba z przedstawicielami jednostki OSP Zachełmna.

W ramach zadania Jednostka OSP zakupiła nowy średni samochód ratowniczo gaśniczy o wartości 840.090,00 zł. Wysokość dofinansowania z WFOŚiGW  oraz NFOŚiGW wyniosła 310.000,00 zł. Dofinansowanie  w ramach Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego opiewało na kwotę 150.000,00. Dodatkowo jednostka OSP uzyskała dofinansowanie z  budżetu Gminy Budzów w wysokości 380.090,00 w tym dotacja z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach programu Bezpieczna Małopolska 2019 w wysokości 50.000,00zł.

źródło: www.wfos.krakow.pl

Komentarze
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Komentowanie tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli jeszcze nie posiadasz konta.