Dodano dnia 29.04.2021, 10:50
Maków Podhalański: Wsparcie dla gastronomii – zwolnienie z II raty opłaty za sprzedaż alkoholu
Rada Miejska w Makowie Podhalańskim podjęła uchwałę umożliwiającą pomoc finansową w formie ulg dla właścicieli lokali gastronomicznych.

Uchwała Rady Miejskiej w Makowie Podhalańskim Nr XXVIII.256.2021 z dnia 31 marca 2021 roku, zwalnia przedsiębiorców prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych na terenie Gminy z II raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży, należnej w 2021 r. Uchwała obowiązuje od 28 kwietnia 2021 r.


Co to oznacza?

  • -Przedsiębiorcy prowadzący punkty sprzedaży na terenie Gminy Maków Podhalański nie muszą wnosić drugiej rat opłaty należnej w 2021 roku za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży.
  • -Przedsiębiorcy, którzy wnieśli opłatę za rok 2021 jednorazowo  do dnia 31 stycznia br. - mogą otrzymać zwrot w wysokości 1/3 wniesionej opłaty.


Warunkiem uzyskania zwrotu części wpłaconej opłaty jest złożenie do Burmistrza Makowa Podhalańskiego stosownego wniosku. Dokument należy złożyć lub przesłać drogą pocztową do Urzędu Miejskiego w Makowie Podhalańskim, ul. Szpitalna 3 lub elektronicznie poprzez platformę ePUAP.


Zwolnienie następuje na podstawie:


UCHWAŁY NR XXVIII.256.2021 RADY MIEJSKIEJ W MAKOWIE PODHALAŃSKIM z dnia 31 marca 2021 r. w sprawie: zwolnienia z opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży na terenie Gminy Maków Podhalański i zwrotu części tej opłaty

 


Dokumenty do pobrania:

  1. Wniosek 
  2. 2. Uchwała nr  XXVIII.256.2021 rady Miejskiej w Makowie Podhalańskim z dnia 31 marca 2021 r. w sprawie: zwolnienia z opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży na terenie Gminy Maków Podhalański i zwrotu części tej opłaty
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image