Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 18.01.2023, 13:36
Już wiadomo jacy pracownicy są najbardziej poszukiwani w powiecie suskim?
Opublikowano barometr zawodów dla powiatu suskiego. Już wiadomo jakich pracowników jest za dużo a jakich brakuje w 2023 roku?
Opublikowano barometr pracy, krótkookresową (jednoroczną) prognozą sytuacji w zawodach, która powstała w wyniku analizy osobno sytuacji dla każdego zawodu pod kątem zmian zapotrzebowania na pracowników w nadchodzącym roku oraz kształtowania się relacji między dostępną siłą roboczą a zapotrzebowaniem na pracowników.  

Profesje zakwalifikowano do trzech kategorii: 
- Zawody deficytowe – w których nie powinno być trudności ze znalezieniem pracy, gdyż zapotrzebowanie pracodawców będzie duże, a podaż pracowników chętnych do podjęcia zatrudnienia i mających odpowiednie kwalifikacje niewielka, 
-Zawody zrównoważone – w których liczba ofert pacy będzie zbliżona do liczby osób zdolnych do podjęcia zatrudnienia w danym zawodzie (podaż i popyt zrównoważą się)
Zawody nadwyżkowe  – w których znalezienie pracy może być trudniejsze ze względu na małe zapotrzebowanie oraz dużą liczbę kandydatów chętnych do podjęcia pracy i spełniających wymagania pracodawców.





Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image