Dodano dnia 18.12.2017, 13:59
Nowe okna w dawnym magistracie

Budynek przy ul. J. Piłsudskiego 23 zaliczony jest do najstarszych obiektów na terenie Suchej Beskidzkiej. Znajduje się w tzw. zabytkowym układzie urbanistycznym miasta Sucha Beskidzka. W gmachu dawnego magistratu swoją siedzibę ma dziś Prokuratura Rejonowa i Biblioteka Publiczna. Jak każdy historyczny budynek wymaga szczególnej troski i dbałości, dlatego w listopadzie na zlecenie Burmistrza Miasta przeprowadzono wymianę starych i nieszczelnych okien, które obniżały skuteczność ogrzewania pomieszczeń znajdujących się w środku.

Okna w budynku przy ul. Piłsudskiego wymagały wymiany, gdyż ze względu na długie lata eksploatacji stały się nieszczelne i nieestetyczne, a technologia w nich zastosowana znacząco odbiegała od współczesnych norm cieplnych. Wykonawcę przedmiotowego zadania wyłoniono w drodze tzw. rozeznania cenowego, w ramach którego wymieniono 26 sztuk okien wraz z parapetami zewnętrznymi i wewnętrznymi. 

Do realizacji prac przystąpiono w drugiej połowie listopada 2017 r. Montaż nowych, drewnianych okien w kolorze ciemnego brązu rozpoczęto od pierwszego piętra, gdzie swoją siedzibę ma Prokuratura Rejonowa, następnie wymiany dokonano w suskiej bibliotece.  Okna musiały być odtworzone według dotychczasowej wielkości, podziałów, proporcji i formy stolarki po wcześniejszej akceptacji Komisji Konserwatorskiej. Inwestycja w budynku przy ul. J. Piłsudskiego zrealizowana została przez firmę Stolarstwo Józef Adamek z Tarnawy Dolnej, a jej koszt wyniósł 79 581 zł brutto.


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image