Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 13.05.2016, 12:25
Sejm przyjął ustawę o finansowaniu budowy zbiornika

Wszyscy czekający na zakończenie inwestycji w Świnnej Porębie mogą mieć powody do zadowolenia. Zgodnie z zapowiedzią posła Brynkusa (Kukiz′15), będą pieniądze na zakończenie inwestycji związanej ze zbiornikiem.

Podczas spotkania pod koniec kwietnia z posłem Józefem Brynkusem, dowiedzieliśmy się, że już wkrótce posłowie zagłosują nad ustawą, która ma rozwiązać problem. Projekt ustawy przeszedł w głosowaniu w Sejmie bez poprawek i teraz trafi do Senatu.

Już w kwietniu poseł Józef Brynkus zapewniał, że nie widzi innej opcji, jak przyjęcie tej ustawy przez Sejm - Zbiornik wodny: Doczekamy się zakończenia inwestycji?

Projekt ustawy zakłada zasady dokończenia budowy, między innymi przeznaczenie środków na tak ważne dla mieszkańców sprawy jak przebudowa dróg - ponad 20 mln zł i stabilizacja osuwisk - prawie 26 mln zł. Według projektu ustawy odpowiedzialność  za dokończenie budowy zbiornika przejmie minister ds. gospodarki wodnej, który ma przedstawić premierowi oraz Sejmowi informację na temat stanu wykonania zadań w określonym w ustawie terminie.

-Boję się, że w dalszym ciągu inwestycja (budowa zbiornika wodnego w Świnnej Porębie) ta traktowana jest politycznie. Kiedyś mówiłem, że PiS naśladuje PO/PSL, ale jeszcze bardziej. Dziś mogę także przywołać na to dowód związany bezpośrednio ze zbiornikiem. Jak pamiętamy – zakończenie budowy zbiornika próbowali zdyskontować posłowie kandydaci PO/PSL, urządzając sobie na czaszy zbiornika wiec wyborczy. Zakończył się on, jak też wiadomo, klapą. Z tej klapy posłowie PiS powinni wyciągnąć pewną naukę, ale niestety niektórzy z nich tego nie uczynili. Gdy trzeba było o niedokończonym zbiorniku mówić, nawet wbrew stanowisku Pani Premier Beaty Szydło, nie robili tego. Ale jak sprawa zaczyna nabierać realnych kształtów to polecieli z tzw. gospodarską wizytą na zaporę, jak to robiło się w czasach Gierka i zrobili sobie na jej tle zdjęcia z odpowiednią adnotacją – napisał na swoim profilu na portalu społecznościowym Brynkus.

Kolejne spotkanie z Józefem Brynkusem odbędzie się w Zawoi już 25 maja.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image