Dodano dnia 09.01.2017, 16:31
To już pewne! Gimnazja przechodzą do historii

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę likwidującą gimnazja i przywracającą 8-letnie szkoły podstawowe. Zmiany mają być wprowadzane stopniowo począwszy od roku szkolnego 2017/2018.

Zgodnie z przygotowaną reformą edukacji, w miejsce obecnie istniejących szkół mają być: 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum ogólnokształcące, 5-letnie technikum, szkoły policealne. W miejsce zasadniczych szkół zawodowych powstaną dwustopniowe szkoły branżowe.
Reforma wywołuje liczne protesty: samorządowców, rodziców, a nauczyciele związani z Związkiem Nauczycielstwa Polskiego przygotowują strajk generalny w oświacie.

- Nie ukrywam, że miałem cały szereg wątpliwości i pytań, albowiem materia jednej i drugiej ustawy jest materią bardzo rozległą, trudną i niezwykle wrażliwą. Niezwykle wrażliwą z bardzo prostej przyczyny - dotyczy przyszłości naszego kraju, dotyczy przyszłych pokoleń, a przede wszystkim dotyczy dzieci i ich rodziców - podkreślił prezydent, jak informuje RMF FM - Każdy rok, w którym polskiej szkoły nie naprawiamy, w której nie poprawiamy tego nie najlepiej funkcjonującego systemu, jest rokiem ze stratą dla tych dzieci i dla tej młodzieży, która przez szkołę przechodzi.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image