Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 12.05.2016, 13:41
Wrócą pociągi na trasę Sucha Beskidzka – Żywiec?

Trwają dyskusje i ustalenia nad przywróceniem w weekendy połączenia na trasie Żywiec – Sucha Beskidzka. Ostatni pociąg na tej trasie odjechał pod koniec 2015 r. Likwidacja tego połączenia miała związek z jego nierentownością i małym zainteresowaniem wśród pasażerów.

Średnia liczba pasażerów w pociągu wynosiła 25 osób, przy rentowności 6 %. Linia kolejowa Sucha Beskidzka – Żywiec w klasyfikacji PKP PLK jest linią drugorzędną, jednotorową. Ze względu na położenie geograficzne przebiega w trudnych warunkach terenowych, występuje na niej wiele punktowych ograniczeń prędkości.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małoposkiego przekonywało w 2015, że linia ta ponadto nie jest konkurencyjna dla transportu drogowego.

Jednak połączenie to jest ważne chociażby wizerunkowo dla Suchej Beskidzkiej. Chodzi też o zapewnienie alternatywy pasażerom, którzy obecnie muszą korzystać z usług przewoźników z segmentu transportu drogowego.

Istnieje szansa, że z początkiem obowiązywania nowego rozkładu jazdy, czyli od grudnia 2016 r., połączenie wróci w weekendy.

- Rozmawiałem w tej sprawie z dyrektorem Saponiem z Urzędu Marszałkowskiego i decyzje o przywróceniu połączenia jeszcze nie zapadły. Ze śląskiego Urzędu dostałem na razie tylko telefoniczne potwierdzenie – wyjaśnił nam prezes Hubert Maślanka.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image