Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 12.02.2024, 11:28
Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny dla Pewelki i Huciska.
Hucisko oraz Pewelka dwie miejscowości Gminy Stryszawa wyposażane zostały w Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (AED). Dzięki środkom pochodzącym z funduszu sołeckiego udało się zakupić sprzęt, który ma być ogólnie dostępny dla mieszkańców obu tych miejscowości oraz służyć społeczeństwu w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.

AED umieszczony został na budynku Szkoły Podstawowej Hucisko-Pewelka. Lokalizacja urządzenia w centrum obu miejscowości przyczyni się do jego efektywniejszego wykorzystania.

Wójt Gminy Stryszawa podczas uroczystości symbolicznego przekazania AED zobowiązał się do doposażenia urządzenia w dodatkowy moduł, co z pewnością przyczyni się do jego wyższej sprawności i pozwoli na automatyczne przekazywanie informacji o otwarciu kapsuły z AED strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Hucisku. W związku z tym strażacy OSP Hucisko zobowiązali się do przeprowadzenia szkolenia z obsługi AED oraz zasad udzielania pierwszej pomocy dla mieszkańców oraz nauczycieli szkoły.

Inwestycja ta to bez wątpienia kolejny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa społeczności lokalnej.


źródło: UM Stryszawa.


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image