Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 08.02.2024, 11:22
Program: „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością”.
Program:  „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla jednostek samorządu terytorialnego – edycja 2024 finansowany ze środków Funduszu Solidarnościowego ponownie rusza na terenie Gminy Stryszawa.

Gmina Stryszawa z dniem 01 stycznia 2024 r. przystąpiła do realizacji Programu: „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024.

Program ten w całości finansowany jest ze środków Funduszu Solidarnościowego otrzymanych ze strony Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Fundusz Solidarnościowy jest  państwowym funduszem celowym. Koszt realizacji Programu: „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla JST – edycja 2024 w bieżącym roku wyniesie 1 177 610, 40 zł.

W ramach Programu wykorzystanych zostanie 21 338 godzin usług asystencji dla łącznie 63 osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, w tym również dla 5 dzieci.

Usługi asystencji osobistej będą polegać na wspieraniu osób z niepełnosprawnościami w różnych sferach życia, w tym zwłaszcza w wykonywaniu czynności samoobsługowych,  utrzymaniu higieny osobistej, prowadzeniu gospodarstwa domowego, wypełniania ról w rodzinie, przemieszczania  się poza miejscem zamieszkania oraz podejmowania aktywności życiowej i komunikowania się z otoczeniem.

Realizacja na terenie Gminy Stryszawa powyższego Programu  przyczynia się do poprawy jakości życia osób z niepełnosprawnościami i zapewniania pomocy adekwatnej do ich potrzeb.


Źródło: UG Stryszawa
(kliknij logo): 

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image