Dodano dnia 06.11.2017, 14:56
Stryszawę odwiedzili goście z Syberii

Grupa dzieci i młodzieży z Ułan-Ude w Buriacji na Syberii 27 października odwiedziła Urząd Gminy Stryszawa, gdzie została powitana przez Wójta Gminy Rafała Laska. Goście koncertowali również w Beskidzkim Raju oraz spotkali się z młodzieżą w szkole.

W skład zespołu „Akwarele” wchodzą dzieci i młodzież, którzy posiadają polskie korzenie z czego większość z nich stanowią potomkowie polskich zesłańców syberyjskich. Dzięki Autonomii Narodowo-Kulturalnej Polaków „Nadzieja” w Ułan-Ude w odległości prawie 7 tysięcy kilometrów od ojczyzny przodków, uczą się oni języka polskiego oraz kultywują polskie tradycje. Zespół w swoim barwnym repertuarze posiada nie tylko tradycyjne pieśni, ale także fantastyczne tańce buriackie, ewenkijskie i rosyjskie.

25 października wieczorem w „Beskidzkim Raju” odbył się koncert zespołu "Akwarele", a następnie artyści w Szkole Podstawowej nr 3 w Stryszawie zespół „Akwarele” zaprezentował się muzycznie i tanecznie. Koncert prowadziła Pani Maria Iwanowa-Prezes Narodowo-Kulturalnej Autonomii Polaków w Ułan-Ude, która opowiadała uczniom o sytuacji Polaków w Buriacji. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych wysłuchali tradycyjnych pieśni buriackich oraz polskich ludowych piosenek. Grupa dzieci i młodzieży z Ułan-Ude w Buriacji w piątek tj. 27 października odwiedziła Urząd Gminy Stryszawa, gdzie została powitana przez Wójta Gminy.


foto. UG Stryszawa
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image