Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 27.04.2023, 13:21
Suskie fascynacje kinem
Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej oraz Centrum Kultury i Filmu im. Billy′ego Wildera zapraszają 3 maja br. wszystkich miłośników X muzy na cykl wydarzeń pt. „Suskie Fascynacje Kinem”, w ramach Suskiej Majówki’ 2023.
Początki kina datuje się na koniec XIX wieku, choć fascynacje ruchomym obrazem są wcześniejsze i wiążą się z takimi urządzeniami jak camera obscura i laterna magica (latarnia czarnoksięska). W tym okresie uważano, że filmy nie mają przed sobą żadnej przyszłości i są jedynie przejawem chwilowej mody. Dość szybko jednak ruchomy obraz stał się jedną z najważniejszych dziedzin sztuki i wciąż jest ważnym elementem naszego życia.

Filmową majówkę rozpocznie koncert Beaty Horwat i Wiesława Gertnera „W Starym Kinie”, który odbędzie się o godz. 15.00 w Sali Rycerskiej zamku suskiego. Następnie jego uczestnicy zostaną zaproszeni na zwiedzanie kuratorskie nowej wystawy czasowej „Historia kina w Suchej Beskidzkiej" przygotowanej przez Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej. Wydarzenie zakończy uczta kinomana w Centrum kultury i Filmu im. Billy′ego Wildera – projekcja mistrzowskiego i kultowego film „Pół żarem, pół serio” w reżyserii urodzonego w Suchej Beskidzkiej Billy’ego Wildera, sześciokrotnego laureata Oscara.


Wstęp Wolny!

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image